Podobnym stylem pozwalającym na odważne aranżacje i indywidualne rozwiązania wnętrzarskie jest fusion, powstały na przełomie XX i XXI wieku w wyniku pewnego znudzenia minimalizmem i chłodem nowoczesnych, monochromatycznych, betonowych przestrzeni pozbawionych twórczego indywidualizmu.

Jak nazwa wskazuje, nurt ten to fuzja, połączenie. W tym przypadku chodzi o nieszablonowe łączenie kolorów, stylów, materiałów na zasadzie kontrastów- a główną zasadą stał się - brak zasad. Pozornie wydawało by się nic prostszego. Ale  okazuje się, że często istnieje bardzo cienka granica pomiędzy ciekawym wnętrzem w stylu fusion a  tandetą i chaosem. Lepiej nie zdawać się na przypadek, lecz dobrze przemyśleć koncepcje, eksperymentować, poszukać inspiracji..

Cechami charakterystycznymi tego stylu są:

- zestawienia mebli z różnych epok (np drewniany, klasyczny stół i plastikowe krzesła)

Cechami charakterystycznymi tego stylu są:

- zestawienia mebli z różnych epok (np drewniany, klasyczny stół i plastikowe krzesła)

- materiały luksusowe w połączeniu z tanimi

- oryginalne przedmioty dekoracyjne

- printy na tkaninach lub plakatach nawiązujące do określonej stylistyki

- dodatki zaczerpnięte ze stylów dalekich kultur

Zarówno styl vintage jak i fusion został przytoczony tu nie bez przyczyny. W obu przypadkach nieocenioną role odgrywa kreatywność polegająca na twórczym poszukiwaniu inspiracji tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Dostrzeganie rozwiązań, dzięki którym będzie można współtworzyć przestrzeń nam najbliższą, czyli nasz dom a miarą tego jak żyjemy jest to, w jaki sposób potrafimy to wykorzystać.


0
 .