Powrót do korzeni, tęsknota za tradycją w połączeniu z nowoczesnością, czy po prostu kolejny trend zaspokajający chwilową potrzebę zmian w swoim otoczeniu?
Grand Millennial Style pojawił się w 2018 r, by po roku odbić się szerokim echem w mediach społecznościowych. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż największą popularnością cieszy się głównie wśród ludzi w wieku 20-35 lat, czyli potocznie nazywanych „millenialsami”- tzn osób urodzonych w latach 80 i 90.
Wnętrza urządzone w myśl tego trendu charakteryzują się sielskością, tradycją znaną z mieszkań naszych dziadków w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem. Dlatego chętnie wraca się do haftów, motywów kwiatowych, draperii, marszczeń i klasycznych mebli. Ściany przyozdobione tapetami w motywy roślinne, lub pastelowe kolory farb (często róż, błękit), obrazy w rzeźbionych ramach, wiklinowe dodatki, kolorowe dywany, klasyczne metalowe lub kryształowe żyrandole i kinkiety...
Trzeba przyznać, że jak wszystko, kwestią smaku jest czy wnętrze w tym nurcie będzie urządzone stylowo i z klasą bądź przesycone dodatkami, gryzącymi się wzorami i printami. Z pewnością daje duże możliwości aranżacyjne w łączeniu tradycjonalizmu z nowoczesnym wzornictwem, co nie jest łatwą sprawą. Wnętrze na pewno będzie przytulne, dalekie od chłodnego minimalizmu, i może to właśnie jest to, czego brakuje młodemu pokoleniu..


0
 .