URBAN JUNGLE to styl, który w ostatnich latach przebojem wdarł się w nasze wnętrza, i gości w nich z sukcesem po dziś dzień. A czym charakteryzuje się  typowa "miejska dżungla"? Z pewnością jej motywem przewodnim są monstrualne liście we wszelkich możliwych kombinacjach wdzierające się nie tylko na dodatki wnętrzarskie ale stające się elementami mebli czy ścian.

Inspiracje egzotyczną dżunglą przejawiają się w:

-dużej ilości roślin zielonych w pomieszczeniu

-kolor zielony (zwłaszcza butelkowa zieleń) wypełnia ściany, meble, dodatki

-naturalne materiały typu rattan, drewno

-dodatki w postaci szklanych wazonów, ceramiki, pamiątek z podróży

Mnogość dostępnych elementów wyposażenia wnętrz o temacie przewodnim liścia osiągnęła ogromne rozmiary. Poczynając od tradycyjnych roślin, wśród których prym wiedzie monstera (swoją drogą bardzo mało wymagająca roślina, może dlatego sprawdza się u największych zapominalskich- rzadko domagając sie podlewania:),palmy, kaktusy, cytrusy itd przez tradycyjnie znane nam paprocie, i całą gamę roślin oczyszczających powietrze. Powrót roślin "na salony" spowodował także powrót tego, co z nimi nieodzowne we wnętrzu- czyli kwietników. Omijane przez długie lata, niczym boazeria powróciły w nowych, nowoczesnych formach (metalowe) a także tradycyjne, plecione makramy ponownie goszczą pod naszymi sufitami.

W tworzeniu prywatnej dżungli z pomocą przychodzą nam także dostępne fototapety oraz tkaniny w printy wielkich egzotycznych liści i kwiatów.  Warto tylko pamiętać, że choć przepych dżungli jest spory i pozawala na wiele, trzeba uważać, żeby "nie przesadzić" i równoważyć dynamiczne kompozycje neutralnym tłem, lub prostymi formami i jednolitymi tkaninami w stonowanej kolorystyce szarości, czerni, bieli,  beży no i zieleni.

0
 .